Work and Travel

Work and Travelda Hangi Eyalet?

Work and Travelda hangi eyalet seçilmelidir? İşte bu soruyla ilgili sizlere detaylı olarak bilgilendirme yapacağız.

Eyalet seçimi neden önemli?

work and travel hangi eyalet saatlik ücretiWork and Travelda hangi eyalet seçilmeli sorusunun ilk aşaması, eyaletin önemi. WAT programında gideceğiniz eyalet, sizin bütün bir yazınızı geçireceğiniz bir eyalet olacak. Dolayısıyla gideceğiniz yeri sevmelisiniz. Sevebilmeniz için de ön araştırma yapmanız ve bu süreçte beğeniyor olmanız gerekir.

Örneğin Michigan eyaletinde Mackingaw şehrinde bir işe gideceksiniz. Bu şehirin iklimi, nüfusu, bulunduğu konumu sizin için önemlidir. Bu şehirde aradığınızı buluyorsanız, hangi eyalete gittiğinizin aslında çok da önemi yok. Eyaletin hangisi olduğundan çok, eyalet seçimi sizin için önemli. Kimi öğrenci sessiz sakin bölgeleri severken, kimi öğrenci metropolitan yapıdaki yerleri tercih eder.

Büyük şehirler doğru tercih mi?

New York, Florida, California gibi eyaletlerdeki büyük şehirler, genelde yanlış tercihlerdir. Elbette eğlenebilir, travelınızı yakın bir konumda yapabilirsiniz. Çok daha fazla arkadaş edinip, çok fazla aktivite yapabilirsiniz ama…

work and travel new york bronx manhattanBüyük şehirlerde yaşam da pahalıdır. Konaklama ve yeme-içme ücretleri, sizin daha fazla çalışmanızı gerektirir. Bunu hesapladığımız zaman, program bitiminde travel için pek bütçeniz kalmayabilir. Ayrıca büyük şehirler daha güvensiz olabilmektedir. Herkesin samimi ve sıcak iletişimde olduğu, metropolitan yapıdaki ortalama şehirlere nazaran Brooklyn, San Francisco, Miami gibi şehirlerde başınıza ne geleceğini bilemezsiniz.

Bunlara da ek olarak, büyük şehirlerde insanlar birbirlerini pek umursamaz. Örneğin New York Manhattan’da kimse sizin sorununuzla ilgilenmeyecektir. Çünkü herkesin işi başından aşkın ve bir yerlere yetişme telaşı vardır. Yine örnek verecek olursak Tennessee Pigeon Forge şehri de kalabalıktır fakat çevreniz sizinle ilgilenecektir. Daha az nüfusu olan yerlerde, çok daha rahat edebilirsiniz.

Work and Travelda Hangi Eyalet tercih edilmeli?

Eyalet bakımından New Jersey, Virginia, Michigan, Wisconsin, Minessota, Massachussets, Delaware, Maryland gibi eyaletler genellikle yukarıda anlatılanlara uymaktadır. İnsan kalabalığı ya da pahalılık yoktur. Saatlik ücretler karşılığında alım gücü gayet iyidir.

Saatlik ücretlerin 9-11 dolar civarı olduğu eyaletlerin alım gücü de normaldir. Eğer saatlik ücretler 15 dolarlara çıkıyorsa (work and travel için) bu eyaletin pahalı olması demektir. Washingon Seattle, New York Manhattan, Florida Miami bunlara örnek olabilir.

Siz de Work and Travel’da istediğiniz eyaleti seçin! Online Başvuru Formunu doldurun, uzman danışmanlar sizi arasın!

 

Zaman zaman work and travel iş ilanlarını instagram ve twitter sayfamızdan paylaşacağız. Sayfamızı @workand_travel Instagram ve @workntravell Twitter adreslerinden takip edebilirsiniz. Work and travel başvuru şartları ile ilgili güncellemeleri de sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. #workandtravell etiketiyle sorularınızı da iletebilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top