Work and Travel

Work and Travel Vizeleri

Work and Travel vizeleri J1 vizeleri olarak da bilinir. Work and Travel, Camp USA, Internship gibi çalışma içerikli programlara katılımda J1 Student Exchange vizesi verilir. Bu vizeler, belirli sürelerle verilir. Uzatılması Türkiye’de mümkün değildir. ABD’de farklı prosedürleri bulunur.

work and travel vizeleri j1 vizesi

Work and Travel Vizeleri

J1 work and travel vizeleri, Amerikan konsolosluğu tarafından verilir. Work and Travel için genellikle 3 aylık vize verilir. Bu 3 ay aslında sizin çalışma sürenizdir. Program +30 gün travel imkanını size tanımaktadır. Dolayısıyla maksimum program süresi 4 aydır.

Vize alabilmek için Türkiyede bir danışmanlık şirketine kayıt olup, program için işlemlerinizi başlatmanız gerekir. Work and Travel kaydınızı yaptırdıktan sonra iş seçimi yaparsınız. İşinizi seçtikten sonra iş yerleşiminiz yapılarak DS-2019 çalışma belgeniz getirtilir. Bu belge, pasaportunuz, fotoğrafınız, transkriptiniz gibi belgelerle birlikte konsolosluğa gidersiniz. Work and Travel öğrencilerimize ücretsiz vize danışmanlığı yapılmaktadır.

Tamamlanan tüm belgelerden sonra randevu alınır ve ardından konsolosluğa gittiğinizde bu belgeleri sunarsınız. Ayrıca bir mülakat yapılır ve bitiminde vize sonucunuz söylenir. Eğer vizeniz onaylanırsa Work and Travel vizesi alırsınız. Sadece o yıl için geçerli, pasaportta yazan süre aralığında vize verilmiş olur. Bazen hata yapılıp 10 yıllık verilebilse de, bu mümkün değildir. SEVIS kaydınız olmayacağından, havaalanından geri dönersiniz.

Work and Travel vize ücreti 160 USD‘dir (2018 itibariyle). Bu ücret konsolosluğa kredi kartı veya MRV kodu ile bankaya ödenir. Vize reddi almanız durumunda bu ücretin iadesi yoktur. Konsolosluk randevunuz, work and travel şirketiniz tarafından alınır. Öğrencilerimizin vize randevularını biz alıp, vize formlarını doldurmaktayız.

www.WorkandTravell.net olarak Work and Travel öğrencilerimize vize öncesi oryantasyonu da yapılmaktadır. Konsolosluk nerede, mülakatta neler sorulur, nasıl kolaylıkla vize alırsınız gibi tüm ipuçları oryantasyonda verilir. Zaman zaman öğrencilerimizle birlikte konsolosluğa gidip yanlarında bulunmaktayız.

Zaman zaman work and travel iş ilanlarını instagram ve twitter sayfamızdan paylaşacağız. Sayfamızı @workand_travel Instagram ve @workntravell Twitter adreslerinden takip edebilirsiniz. Work and travel başvuru şartları ile ilgili güncellemeleri de sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. #workandtravell etiketiyle sorularınızı da iletebilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top