Work and Travel

Work and Travel Ücretleri

Work and Travel ücretleri, bu programda en çok merak edilen konu. Program maliyetlerinden biraz bahsedelim.

Program ücreti

Work and Travel, Amerika’daki sponsorların yerleşim işlemleri dolayısıyla ücretli bir programdır. Programda DS2019 çalışma belgenizin getirilmesi, iş yerleşiminiz, konaklama yerleşiminiz gibi işlemler için ücret talep edilir.

work and travel ücretleriWork and Travel ücretleri 1800-2400 dolar aralığında değişir. Bu kayıt olduğunuz şirkete, size bulunan işlere, sponsor firmalara göre değişir. Ekim Kasım aylarında genellikle 2000-2100 dolar aralığında work and travel program ücretleri görülebilir. Bu ideal bir rakamdır. Elbette şirket seçerken tek kriter ücret olmamalıdır.

Work and Travel ücretleri taksitlendirilir mi?

Birçok şirket work and travel ücret politikasını kendisi belirler. Workandtravell.net olarak sizlere sağlayacağımız work and travel danışmanlığı kapsamında taksitlendirme mümkündür. Ödemelerinizi, DS2019 belgeniz gelene kadar tamamlayabilirsiniz.

work and travel ücretleri

Program ücretlerinin genellikle 300 veya 400 doları ön kayıt ücreti olur. Ön kayıt, ABD’de sizin için bir kontenjan açılması demek.Geri kalan kısmı ise süreç içerisinde ödenebilmektedir. Önemli olan, ödemelerin DS2019 belgesi gelmeden yapılmış olmasıdır.

Diğer ücretler,

Work and Travelda program ücreti dışında ek ücretler vardır.

-Vize ücreti: ABD konsolosluğuna doğrudan ödenir. 2018 itibariyle 160 USD ya da konsolosluğun belirleyeceği TL karşılığıdır. Kredi kartıyla ya da MRV koduyla bankaya ödenir.

-SEVIS ücreti: Amerika’da online takip sistemi SEVIS vardır. SEVIS aktifleştirmesi için 35 USD ücret ödenir. Bu da sponsor sistemine yapılır. Kredi kartıyla ödenebilir

-Uçak Bileti: Work and Travrl program ücretine dahil olmayan uçak bileti, öğrenciye aittir. 500-750 dolar aralığında çıkar genelde. Uçak biletlerinde esnek biletleri tavsiye edebiliriz. Tarihini değiştirebileceğiniz, iptal edebileceğiniz bir bilet yararınıza olacaktır.

-Cep harçlığı: Amerikaya giderken yanınıza cep harçlığı götürmelisiniz.İlk maaşınızı alana kadar yeme içme, kira, kişisel giderler için bir miktar paraya ihtiyacınız olacak. Çünkü maaşınızın yatması için SSN numaranızın gelmesi gerek. SSN numaranızın gelmesi yaklaşık 2-3 hafta sürüyor.

-Depozito: Konaklamalarınız için sizden depozito istenecektir. Depozito evde eşyaya zarar verme, kirayı vermeden çıkma ihtimalinize karşılık sizden istenir. Bazen siz daha Türkiyedeyken, bazen de Amerika’ya ayak bastığınızda alınır. Depozito genelde 100-250 dolar arasındadır.

Work and Travel iş listesi için gözatabilirsiniz: http://www.workandtravell.net/wat-is-listesi/

Sayfamızı @workand_travel Instagram ve @workntravell Twitter adreslerinden takip edebilirsiniz. Work and travel başvuru şartları ile ilgili güncellemeleri de sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. #workandtravell etiketiyle sorularınızı da iletebilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top