work and travel önlisans
Work and Travel

Work and Travel Önlisans Başvuruları

Work and Travel önlisans başvuruları nasıl oluyor? Ön lisans öğrencileri Work and Travel programına katılabilir mi? Bu yazıda bu konuya değineceğiz..

Öncelikle şu bilinmeli ki Ön lisans öğrencileri work and travel programına katılabilir. Bunu ABD konsolosluğu söylemektedir. Teknik olarak work and travel önlisans başvurusu yapılabilir. Önemli olan örgün eğitimde olmanız.Ve not ortalaması 2.00 üzerinde olmalı.

Ön lisans öğrencileri work and travel programına lisans öğrencileri gibi katılır. İşlemler aynı şekilde yapılır. Konsolosluğun açıklamaları da bu yönde. Fakat ön lisans yerleşimi lisansa göre daha kolaydır. Konsolosluk bu durumda, farklı bir değerlendirme yapar. Önlisans öğrencilerinin, work and travela katılabilmek için için okula başladığı gibi düşünülür. Wat yapmak için okuyan öğrenci olarak değerlendirir.

İki yıllık okuyan öğrencilerin okullarından rahatlıkla vazgeçebileceği düşünülür. Yani konsolosluk, “bu öğrenci okulu bırakıp Amerika’ya yerleşebilir” gibi düşünebilmektedir. Dolayısıyla vize görüşmesinde bunu değerlendirir.

Bu durum düşünüldüğünde, ön lisans öğrencileri programa teorik olarak katılabilirler. Fakat vize görüşmesinde olumsuz sonuç alma ihtimalleri daha fazladır. İki yıllık okuyan öğrenciler eğer hazırlık veya 1. sınıftaysa, şansları 2. sınıfa göre daha fazladır. 2. sınıf öğrencileri, mezun durumda olacaktır. Yaz itibariyle mezun olan öğrenciler ise, geri dönmeyecek gibi değerlendirilir. Benzer durum lisans 4. sınıf öğrencileri için de geçerlidir.

Work and travel önlisans başvuru ve vize işlemlerinde Türkiye’deki work and travel acenteleri işlemlerinizi yapmaktadır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top