Work and Travel

Work and Travel Nedir?

Work and Travel nedir? Kimler için uygundur? Faydaları nelerdir?

Work and Travel Amerika Birleşik Devletleri’nin oluşturduğu bir kültürel değişim programıdır. Program kapsamında ABD’de çalışma izniniz olur.Çalışıp para kazanırken, kazandığınız parayla kendi geçiminizi sağlarsınız. Amerikalı arkadaşlar edinirsiniz. Konuşma pratiğiyle dilinizi geliştirirsiniz. En sonunda da gezmek istediğiniz yerleri gezip Türkiyeye dönersiniz.,

Work and Travel nedir ne değildir?

work and travel nedir ücretleri ne kadarWork and Travel bir kültürel değişim programıdır.Bir para kazanma programı değildir. WAT’ın amacı Amerikaya gidip çalışıp kazandığınız parayla geçinerek kendinizi geliştirmektir.Çalıştığınızda ailenize maddi yükünüz olmaz. Amerikada sokakta herkes ingilizce konuşur. Elbette siz de bu sayede onlarla ingilizce konuşup dilinizi geliştirirsiniz. Amerikalı arkadaşlar edinir, onlardan yeni şeyler öğrenirsiniz.

Amerika çalışma sistemi ve disiplinini öğrenirsiniz.Bu da size vizyon katar. Amerikaya gidip work and travel yapan birçok öğrenci, döndüğünde değişimi farkeder. İş konusunda daha düzenli ve çalışkan olur.

İstediğiniz zaman gezmeye gidemeyeceğiniz New York, Miami, Los Angeles gibi şehirleri gezme şansı yakalarsınız. Unutulmamalıdır ki öğrencilik yılları, vaktinizin bol olduğu yıllardır. Bu yıllarda gezebilmek büyük avantajdır.

Work and Travel katılım şartları?

Work and Travel programına katılabilmek için en önemli şart üniversite öğrencisi olmaktır. Orta seviyede İngilizce bilginizin olması ve konuşmada problem yaşamamanız gerek. Not ortalamanızın da 2.00 üzerinde olması vize için gerekli.

Program ABD dışişleri bakanlığı tarafından desteklenir ve tüm süreçler yasaldır. Detaylar için SWT linkinden bakabilirsiniz.

Work and Travel başvuru şartları isimli yazımızdan katılım koşullarını okuyabilirsiniz: 

Work and Travel Başvuru Şartları

Work and Travel ücretleri

Work and Travel program ücretleri 1900-2300 usd aralığında değişmektedir. Şirketlere, sponsorlara, şehirlere, işlere göre değişebilmektedir. Programın bir kısmı kayıt ücreti olarak ödenir.Geri kalanı işe yerleşene kadar ödenebilir.

Program ücretlerini öğrenmek için Online Başvuru Formunu doldurarak bilgi isteyebilirsiniz.

HANGİ EYALETLERDE ÇALIŞILIR?

Work and Travel nedir sorusundan sonra en çok sorulan soru: Work and Travelda hangi eyalet ve şehirlerde çalışırsınız? Bu sorunun cevabını şu yazımızda bulabilirsiniz: http://www.workandtravell.net/work-and-travel/work-and-travelda-hangi-eyalet/

Vize işlemleri nasıl oluyor?

Work and Travel vizelerinin belli bir sistematiği vardır. Vize işlemleri çok zor olmasa da doğru adım atmak gerekir.

Work and Travel Vizeleri

 

Work and Travel nedir ? Ben de bilgi almak istiyorum diyorsanız info@workandtravell.net adresine e-mail göndermeniz yeterlidir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top