Work and Travel

Work and Travel Nasıl Başvurulur?

Work and Travel nasıl başvurulur sorusundan ziyade, nereye başvurulur sorusuna cevap bulmanız gerekir.

Work and Travel programına başvuru yapmak için önce yetkili bir acente ile iletişime geçilmelidir. Çünkü ABD Dışişleri Bakanlığı onaylı bu program, bireysel taleplere karşılık vermemektedir. Amerikada sponsor firmalar vardır.Work and Travel programını sponsorlar yürütür. Bu sponsorların DS2019 belgesi basma yetkisi vardır. Bunu da ülkedeki Work and travel şirketleri aracılığıyla gerçekleştirir. Dolayısıyla aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

work and travel amerika

Work and Travel nasıl başvurulur?

Öncelikle temel şartları sağlamalısınız. Başvuru şartları için şu yazımızı okuyabilirsiniz: http://www.workandtravell.net/work-and-travel/work-and-travel-basvuru-sartlari/

  1. Türkiye’deki yetkili acentelerle iletişime geçilerek bilgi alınır.
  2. İngilizce seviyesi ölçülür. Programa yeterlilik sağlanıp sağlanmadığı belirlenir
  3. Ön kayıt ücreti (300 veya 400 usd olabilir) ödenerek kayıt olunur ve sözleşme imzalanır.
  4. İş seçimi yapılır.
  5. Seçilen işle ilgili işverenle görüşme yapılır. Mülakat sonrası işe yerleşim gerçekleşir.

Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra artık başvurunuz tamamlanmıştır. İşinize yerleştikten sonra vize işlemleri ve uçak bileti işlemleri yapılarak, ABD’ye gidişiniz başlar.Amerikaya ayak bastığınızda artık programa başlamışsınızdır.

work and travel summer work travelWAT başvurusunun nasıl yapılacağını yetkili acentenizle de görüşerek öğrenebilirsiniz. Şirketten şirkete işlem sırası değişebilir. Bazı şirketler önce kayıt olmanızı isteyip, ingilizce mülakatını sonra yaparlar. Bu genelde tavsiye etmediğimiz bir şeydir. Çünkü İngilizce tespiti yapılmadan kayıt olmak risklidir. Eğer İngilizcenize uygun iş bulamazsanız, istemediğiniz bir işe gidebilirsiniz.

Work and Travel nasıl başvurulur sorusunı aşama aşama değerlendirmeniz gerekir. Programda her şeyin bir sırası vardır. Kayıt olmadan iş seçilmez. İş seçilmeden DS 2019 çalışma belgesi gelmez. Ds2019 belgesi gelmeden de vize görüşmesine giremezsiniz. Aslında sıralama basit gibi görünse de, işlem süreçlerinizi doğru takip etmelisiniz.Acentenizinde işlemleri sırayla doğru yaptığından emin olmalısınız., Work travel vize ve süreci için Amerikan hükümetinin https://j1visa.state.gov/ sitesini de inceleyebilirsiniz. Programın aslında en önemli ayrıntısı, her şeyi bilmek ve tüm sorulara cevap bulmaktır. Ne kadar az soru işaretiyle kayıt olursanız, o kadar rahat edersiniz.

Summer work travel programına başvuru için web sitemizdeki Online Başvuru Formunu kullanarak, profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top