Work and Travel

Work and Travel Garsonluk İşleri

Work and Travel Garsonluk işi, en cazip işlerden biridir. Güncel iş listesi için tıklayabilirsiniz.

Neden garsonluk işinin bu kadar tercih edildiği konusuna gelin biraz detaylı bakalım…

Neden Garsonluk?

Work and Travel programında öğrencilerin amaçları 2’ye ayrılır: 1. İngilizce pratiği 2. İyi bir travel

Tatilinizi güzel yapmak için travel planlamasında ihtiyacınız olan ilk şey para olacaktır. Bu doğrultuda bahşişli bir iş tercih edilir. Bahşişin en yüksek olduğu iş garsonluktur. Bir diğer deyişle server ya da waiter / waitress olan biri, günde 100 ila 500 $ dolar arasında bahşiş kazanabilir Tamamen gideceği restoranın standartlarına ve müşteri potansiyeline bağlıdır.

work and travel garsonluk

Garsonlar saatlik 2.13$ dolar kazanır. Bunun sebebi, tip kazanmalarıdır. Bu 2.13$ yasal ödenmesi gereken alt limittir. Çoğu garson maaş paychecklerini almaya bile gerek duymaz. Haftada 32 saat çalışarak 400-850 dolar arası kazanç sağlayabilen garsonlar, iyi travel yaparlar. Work and Travelın travel kısmında rahat ederler. Overtime ile maaş artışı dertleri yoktur. İkinci iş için de iyi zaman kalır. Bahşiş, en karlı seçenek diyebiliriz.

Garson olmak kolay mı?

Kesinlikle değil…Work and Travel’da garson olabilmeniz için İngilizcenizin çok iyi olması lazım.Advanced seviye ingilizceniz olması dışında, sunum ve servis bilmelisiniz. Amerikada çoğu garsonun 30 yaşından büyük olduğunu görürsünüz. Çünkü garsonluk bilgi gerektiren bir iştir. Yemeğin içinde ne olduğunu, nasıl piştiğini anlatıp yemeği satmanız gerekir. Bu yüzden sadece ingilizce yeterli değil.

Garson olacak öğrencilerin deneyimi olması avantajdır. Türkiye’de daha önce garsonluk yaptıysanız bir adım öndesiniz.İngilizceyi sular seller gibi konuşabiliyorsanız, yemeklerden de anlıyorsanız garsonluk yapabilirsiniz. Ayakta durmakta sıkıntınız olmamalı. Hızlı ve dakik olmalısınız. Ayrıca GÜLER YÜZLÜ OLMAK çok önemli…

Work and Travel Garsonluk İşleri nerelerde var?

Kalabalığın ağırlıklı olduğu yerlerde work and travel garsonluk işleri çok daha fazla. Özellikle doğu bölgeleri Virginia, Maryland, New Jersey, New York veya gündeyde Florida gibi yerlerde çok fazla sayıda restoran var.Bu restaurantlar workandtravel öğrencilerini işe alıyor. Örneğin New Jersey Cape May’de bir garson günde 200 $ kazanabiliyor. Bunu da bahşişten kazanabiliyor. Zaten work and travel garsonluk işi dediğinizde ilk akla gelen şey tip yani bahşiş oluyor.

Kaliforniya ve Las Vegas yine popüler seçeneklerden. Buralarda restoranlara gelen insanların maddi durumları iyi ve bahşiş bırakırlar. California da çoğu restoranda %8 zorunlu bahşiş var. Ayrıca ekstradan bahşiş de bırakabilirler.

Nasıl Garson olabilirim?

Eğer İngilizceniz iyiyse, yemek ve sunumdan anlıyorsanız; üniversite öğrencisiyseniz ve not ortalamanız 2.00 üzerindeyse siz de garson olabilirsiniz. Zaman zaman work and travel iş ilanlarını instagram sayfamızdan paylaşacağız. Sayfamızı @workand_travel adresinden takip edebilirsiniz.

Work and Travel’da güncel işleri görebilmek için, online başvuru formunu kullanarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Deneyimli Work and Travel danışmanları sizlerin profiline uygun iş seçeneklerini paylaşacaktır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top