Work and Travel

Work and Travel en çok kazandıran işler

Work and Travel programında en çok kazandıran işler hangileri? Bu yazımızda bunları inceleyeceğiz.

Work and Travel programında çalışacağınız işler, yeterlilik gerektirmeyen işlerdir.Otellerde, restoranlarda, havuzlarda, eğlence parklarında çalışabilirsiniz. Saatlik ücretler 8-15 dolar aralığındadır. Bununla beraber en çok kazandıran işler hangileri?

work and travel en çok kazandıran işler

Kuşkusuz work and travel programında en çok kazandıran işlerden biri Garsonluk. WAT Garsonluk işleri genellikle bahşişli işlerdir.Saatlik ücret pek önemsenmez. Saatlik $2.13 verilir genelde. Burada önemli olan bahşiştir. Bahşişli bir iş olması garsonluğu tercih sebebi yapar.

Bazı restoranlarda %8 zorunlu bahşiş vardır.Bunun dışında da bahşiş bırakılır. Bazılarında zorunlu bahşiş yoktur ama iyi bir restorantta bir müşteri 50 dolar bahşiş bile bırakabilmektedir. Eğer ingilizceniz çok iyiyse, yemek servisinden anlıyorsanız, biraz da yemek içeriklerini biliyorsanız garsonluk en iyi tercih.

Housekeeper işleri

Housekeeping işleri genelde yorucu olsa da en çok kazancın olduğu işlerdir. Her otel her zaman yüksek ücret ödemeyebilir fakat kazanç alternatifleriniz her zaman var. Birincisi yüksek saatlik ücretler.Birçok eyalette housekeeper ücretleri 9-12 dolar arasında. Bu anlamda tercih edilmesi yüksek işlerden biri.Overtime mümkün, haftanın 7 günü açık olan otelde 40 saatin üzerine çıkma şansınız var.

Ayrıca housekeeper gündüz çalışır. Öğleden sonra ikinci iş bulabilmek için çok fazla zamanı oluyor. İşiniz sabah 7 öğleden sonra 2pm arasında olduğu için, akşamları restoranda çalışabilirsiniz. Ayrıca housekeeperlar bazı otellerde tip de alır.Bahşiş olduğu zaman daha fazla kazanç söz konusu olabilmektedir.

Work and Travel Cankurtaran İşleri

Cankurtaranlık yani lifeguard işleri work and travelda en çok kazandıran işlerden bir başkası. Haftalık 40-55 saat arasında garanti eden bir başka iş bulmak pek de mümkün değil. Cankurtaranlıkta saatlik ücretler 9-10 dolar civarındadır. Bu da haftada 500 usd kazanç anlamına geliyor.

Overtime aldığınız için ikinci işe gerek kalmaz. Tek iste yorulmadan çalışırsınız. İyi bir birikim yapabilmek için ideal işlerden biri cankurtaranlık. Ayrıca tatil ayarında bir iş.Güneşlenerek para kazandığınız söylentileri de aslında doğru 🙂

Work and Travel da Komilik (Busser)

Busser işleri de work and travel ēin kazandıran işlerinden. Bahşişli bir iş olduğu için çokça tercih  edilen işlerden. Masaları toplayıp boşları alırsınız.Aslında basit gorunse de ayakla çalışacağınız bir iş. Garsonun kazandığı bahşişten pay alırlar genelde.

 

Siz de en cok kazandıran islerden birini secmek icin Online Basvuru Formunu doldurarak bilgi alabilirsiniz

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top