Vize Danışmanlığı Work and Travel

Work and Travel Başvuru Şartları

Work and Travel Başvuru Şartları, programa katılmak için kayıt yaptırmadan önce bilmeniz gereken şartlardır. Bu şartları sağlamıyorsanız katılamazsınız ya da vize alamazsınız. Katılım koşullarını sıralayalım…

work and travel başvuru şartları

  • Üniversite öğrencisi olmak: Örgün eğitimde Ön Lisans Lisans veya Yüksek Lisans öğrencisi olmanız gerek. Açıköğretim, uzaktan eğitim kabul edilmiyor.Hazırlık ve 4. sınıfta dahil tüm örgün öğrenciler programa kabul edilir.
  • Hazırlık yada kredili ders alıyor olmak: Aynı yıl içinde her iki dönemde de kredili dersinizin olması gerekir. Yani 3. sınıfsanız, hem Eylül hem Ocak döneminde okula gidiyor, sınava giriyor ve minimum 2-3 ders / 6 kredi alıyor olmanız lazım. Eğer bunu sağlamazsanız, vizeden ret alabilirsiniz.
  • Not Ortalaması: Bu konu aslında çok uzun. Genel olarak istenen not ortalaması 4 üzerinden 2.00 ve üzeridir. Yani aslında %50 başarılı olmanız istenir. Ama 2.00 not ortalamasının altında her yıl onlarca öğrenci vize alır. Yani not tek kriter değildir. Önemli olan geri döneceğinize ikna olmalarıdır.
  • İngilizce seviyesi: Amerika iş yerleşimi ve vize mülakatları İngilizce yapılır. Bu yüzden belirli bir seviyede ingilizcenizin olması lazım. En az Intermediate yani A2-B1 arası olması gerekir. Çünkü işinizi yaparken, Amerikayı tanıyıp öğrenirken hep İngilizce konuşacaksınız. Eğer İngilizce seviyeniz çok düşükse yurtdışı dil okulları sizin için daha yararlı olur.
  • Sağlık problemi ve sicil kaydı: Genel bir şarttır. Herhangi sürekli rahatsızlığınızın olması size problem yaşatabilir. Çok yüksek hastane masrafları çıkabilir ya da ciddi bir rahatsızlık geçirebilirsiniz. Bu yüzden kalıcı hastalığınız olmaması önemlidir. Hem vize hem iş yerleşimi için sabıka kaydınızın temiz olması da yine gerekir.

Yukarıdaki work and travel başvuru şartları sağlanıyorsa, programa katılmanızda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Burada amaç, iş yerleşiminizde sorun yaşamamanız, vizede sorun yaşamamanızdır. Konsolosluk profiliniz düşükse vize vermez.Yada işveren sizi ingilizceniz kötüyse işe almayabilir. Bunları düşünerek WorkAndTravel planlaması yapmanız gerekir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Work and Travel başvuru şartları ile ilgili genel bilgiler dışında, dikkat edilmesi gereken bazı şeyler de var.

Hazırlık sınıfı öğrencileri, okullarından hazırlık okuduklarına dair belge almalıdırlar. Derslerini aldıklarını, sınava girdiklerini ya da gireceklerini göstermelidirler.

Ön lisans yüksek okul öğrencileri work and travela katılabilir. Ön Lisans öğrencileri hazırlık ve 1. sınıfta vize konusunda çok zorlanmazlar. Ama önlisans 2. sınıf yani son sınıf öğrencileri, dikkatli olmalıdır. Konsolosluğu, Türkiye’ye geri döneceğine ikna edebiliyor olmalıdır. Çünkü okulu bitecek ve Amerikada kalma riski olduğu düşünülür. Bazı şirketler ön lisans öğrencilerinin katılamayacağını söylese de, teknik olarak katılabiliyorsunuz.

4. Sınıf öğrencileri risklidir… Eğer son sınıftaysanız, Türkiye’ye geri dönmeme riskinizi düşünürler. Bu sebeple eğer 4. sınıfsanız not ortalamanız çok iyi olmalı. Mümkünse 3.00 üzerinde olmalıdır. İngilizceniz de iyi olmalı ve kendinizi çok iyi ifade etmelisiniz. Okulunuz 1 dönem uzuyorsa telaş yapmayın. Aksine dönemin uzuyor olması, geri döneceğinizi gösterir. Dolayısıyla bu sizin için bir avantaj olabilir. Tabii ki bunu düşünerek okulunuzu uzatmamalısınız.

Zaman zaman work and travel iş ilanlarını instagram ve twitter sayfamızdan paylaşacağız. Sayfamızı @workand_travel Instagram ve @workntravell Twitter adreslerinden takip edebilirsiniz. Work and travel başvuru şartları ile ilgili güncellemeleri de sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. #workandtravell etiketiyle sorularınızı da iletebilirsiniz.

Work and Travel’da güncel işleri görebilmek için, online başvuru formunu kullanarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Deneyimli Work and Travel danışmanları sizlerin profiline uygun iş seçeneklerini paylaşacaktır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top