Work and Travel

Güncel İş Listesi 2019

 Güncel İş Listesi Work and Travel 2019 için çok yakında burada olacaktır.

Work and Travel programı Amerika’ya gidebileceğiniz en uygun bütçeli ve en pratik kültürel değişim programıdır. Work and travelda hem çalışıp hem gezersiniz. Saatlik 8-15 dolar arası para kazanabilir, haftada 40 saat çalışabilirsiniz.

Work and Travel 2019 Güncel İş Listesi

Work and Travel 2019 Güncel İş Listesi

Amerika Birleşik Devletleri dışişleri bakanlığı (State of Department) tarafından ve Amerikan Konsolosluğu tarafından onaylı, yasal ve güvenilir bir program olan Work and Travel’da temel amaç para kazanmak değildir. Önemli olan Amerikan kültürünü yerinde öğrenmek, dilinizi pratik yoluyla geliştirmek ve gezebildiğiniz kadar gezmektir. Unutulmamalıdır ki bu programa sadece öğrenciler katılabilir.

Ne Tür İşlerde Çalışabilirim?

Çalışma saatleri ve saatlik ücretler, işlere göre değişir.Cankurtaranlık işleri fazla saat verir. Haftada 50-55 saat çalışabilirsiniz. Cankurtaranlık hem bir tatil işi, hem saatlik ücreti iyi hem de saati fazladır. Ayrıca yorulmadan, oturarak çalışabilirsiniz. Serinlemek istediğinizde izin alıp havuza da girebilirsiniz. Havuza gelen insanlarla iletişim de kurarsınız.

Eğlence parklarında çalışabilir, mağazalarda kasiyerlik yapabilirsiniz. Eğlence parklarında game attendant olarak çalışabilirsiniz. Hız trenlerine binenlerin kemerini takar, bilet satarsınız. Mağazalarda ise satış danışmanlığı ve kasiyerlik yapabilirsiniz. Bu size konuşma becerisi de kazandırır. Mağazada çalışabilmeniz için İngilizcenizin zaten iyi olmuş olması gerekecektir.

Houskeeper olarak saatlik 11-12 dolardan işler bulabilirsiniz. Yorucu ama kazançlı bir iştir. Gündüz çalışırsınız. Saat 2’den sonra tüm gün sizindir. İsterseniz ikinci iş bulabilirsiniz. Özellikle doğu bölgelerinde ve iç bögelerde çok avantajlı bir iştir.

Fotoğrafçılık işleri de çok eğlencelidir. 32-40 saat arası çalışırsınız ve çalışırken çok eğlenirsiniz. İngilizcenizi geliştirip, fotoğrafçılığınızı ilerletebilirsiniz. Fotğraf işleri güneş altında sıcakta çalışmanızı gerektirebilir. Buna hazırlıklı olmalısınız.

Otellerde, restoranlarda çalışabilirsiniz. Restaurantlarda garsonluk, komilik, bulaşıkçılık, aşçı yardımcılığı yapabilirsiniz. Bazı iş pozisyonlarında tip yani bahşiş de kazanırsınız. Garsonluk ve komilikte saatlik ücret genelde düşüktür. Bunun sebebi, bahşişin yüksek olmasıdır.

Güncel İş Listesi’ni nasıl edinebilirim?

Work and Travel’da güncel işleri görebilmek için, online başvuru formunu kullanarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Deneyimli Work and Travel danışmanları sizlerin profiline uygun iş seçeneklerini paylaşacaktır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top