Dil Okulları Üniversite

Ukrayna Dil Okulları

Ukrayna Dil Okulları son dönemde oldukça popülerdir. Düşük maliyetlerle Rusça veya Ukraynaca öğrenebileceğiniz birçok dil okulu bulunur. Bu okullarda dil eğitimi alırken, konuşma pratiğiyle de dilinizi pekiştirebilirsiniz.

Rusça İçin Neden Ukrayna?

Ukrayna’nın yerel dili Ukraynacadır. Ukraynaca Rusça ile aynı dil ailesinden olup, birbirine çok yakındır. Ukraynanın yıllarca sovyet birliği altında yaşaması sebebiyle, ülkenin büyük bölümünde rusça dili hakimdir. Halk rusça bilip konuşmaktadır. Rusyada hem dil okulları daha maliyetli olabilmektedir, hem de iklim olarak daha soğuktur.

Rusyanın politik durumu da düşünüldüğünde, Ukrayna daha cazip bir ülke konumundadır. Türkiye Ukrayna ilişkileri oldukça iyidir. Ayrıca Ukranya Avrupa Birliğiyle sıkı bir işbirliği halindedir. Kimi kaynaklar Ukraynanın yakın zamanda AB’ye gireceğini söylemektedir. Ukraynanın Odessa şehrinde özellikle yazları Türkiye benzeri bir iklim görülür. Bu da hem dil eğitimi hem de tatil demektir.

ukrayna dil okulları üniversiteleri ücretler ve vizeler

Ukrayna dil okulları nasıl bir eğitim sunar?

Ana dilde dil kursu alabileceğiniz bir sistem sunan ukraynada, eğitmenler Rusçaya hakimdir. Çoğu zaman, yıllarca rusyada yaşamış hocalar tarafından eğitim verilir. Son teknolojilerle akıllı sınıflarda, eğitim kartları dışında ses ve videolarla eğitim verilir. Ayrıca rol-play çalışmalarıyla, dili konuşmaya da teşvik edilirsiniz.

Sıfırdan Rusça öğrenmek mümkündür. Alfabeyle eğitime başlanır. Kiril alfabesini öğrendikten sonra sözcükler öğretilir. Kelimeleri bildikten sonra yavaş yavaş temel diyalog eğitimlerine geçilir. Tavsiyemiz, minimum 3 ay rusça dil kursu almanızdır.

Üniversite bünyesinde öğrenin!

Ukraynada rusça dil eğitimini üniversite bünyesinde alabilirsiniz. Üniversitelerin hazırlık kursları, aynı zamanda herkese açıktır. Üniversiteyi ukraynada okumak zorunda değilsiniz. Okulların bünyesinde, akademik bir şekilde 2 aydan 1 yıla kadar eğitim alabilirsiniz. Yoğun veya hızlandırılmış yaz kursları genelde 2-3 ay sürmektedir. Yada 1 yıllık dil eğitimi alarak, B2 seviyesine gelebilirsiniz.

Ukraynada 1 yıllık kurs ücretleri ortalama 800-1300 dolar aralığındadır. Bu eğitim, üniversite ve şehre göre değişir. Ayrıca eğitimlerde paket sistemi mevcuttur. Paketlerde kurs ücreti, konaklama, uçak bileti, vize işlemleri gibi tüm süreç dahildir.

Ukraynaya 2 aydan fazla süreyle gidiyorsanız, uzun süreli bir başvuru yapılmalıdır. Bu durumda size 3 aylık vize alınır, ardından oturum izni başvurusu yapılır.

Kurs başvurusu, uçak bileti, konaklama, vize işlemleri, havaalanı karşılaması, kayıt ve oturum işlemleri, sertifika ücretleri gibi tüm hizmetler dahil paketler mevcuttur. Bu paketlerin ücretleri 2800 dolardan 5000 dolara kadar değişmektedir. Ukraynada uygun bütçeli ucuz rusça kursları, Türk öğrenciler tarafından çok fazla talep görmektedir.

Siz de Ukrayna’da dil eğitimi için Ukrayna dil okulları hakkında bilgi almak istiyorsanız, uzman danışmanlarla iletişime geçmek için Online Başvuru Formu‘nu doldurmanız yeterli!

 

Zaman zaman Ukrayna dil okulları fiyatlarını instagram ve twitter sayfamızdan paylaşacağız. Sayfamızı @workand_travel Instagram ve @workntravell Twitter adreslerinden takip edebilirsiniz. Ukrayna dil okulları ile ilgili güncellemeleri de sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. DM üzerinden sorularınızı da sorabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top