Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları, bütçe olarak en uygun dil okullarıdır. Avrupa’nın en popüler adası olan Malta adasında birçok dil okulu bulunur.Bu dil okullarında kaliteli dil eğitimi alırken bir yandan da tatil yaparsınız.

NEDEN MALTA?

Malta dil okullarını cazip kılan fiyatları ve arkadaşlık ortamıdır. Çok fazla sayıda uluslararası öğrenci Malta’da dil eğitimi alır. Ayrıca Malta vize işlemleri daha kolay ve hızlı yapılabilen bir ülke olduğundan tercih sebebidir. Dil okullarında ana dili İngilizce olan İngiliz, Amerikalı eğitmenlerden kurs alırsınız.

malta dil okullari

Sınıflar 10-15 kişilik olup, birçok okulda üstün teknolojik eğitim verilir. Akıllı tahta, sesli ve görüntülü eğitim sistemiyle dilinizi uygulamaya da dökersiniz. Ayrıca sadece teorik eğitim almazsınız. Role-play yöntemiyle konuşma pratiği de yapabilirsiniz.

EC, ESE, Sprachcaffe, Linguatime, ACE, ClubClass, AM Studio, Chamber College, IELS gibi kaliteli dil okullarında, yüksek standartlarda eğitim alabilirsiniz. Alacağınız eğitimin süresini siz belirlersiniz. 2 haftadan 48 haftaya kadar tercih edebilirsiniz. Haftalık ders yoğunluğu da yine benzer şekildedir.

Malta Dil Okulları nda kaç kur alınmalı?

Haftada 20 saat intensive yani genel ingilizce veya 30 saat yoğun İngilizce tercih edebilirsiniz. Seviyenize göre bir sınıftan başlarsınız. Siz Maltaya gidince bir seviye tespit sınavı yapılır. Elementary çıkarsanız bu seviyeden başlarsınız örneğin. İyi bir seviyeye gelmek için A2 seviyesindeyseniz yaklaşık 6 aylık bir eğitim yani 2-3 kur almanız gerekir. Böylece B2 seviyesinde dönersiniz. Bu da IELTS sınavından 6.0 gibi bir skor olur.

Dil Okulu ücretleri ne kadar?

Malta, geçimini eğitim turizmiyle sağlıyor.Buyüzden dil kursu ücretleri yüksek değil. Eğitim ücretleri ve yaşam maliyetleri, Avrupa geneline göre daha az.

Malta’da AM Language Studio dil okulunda 6 haftalık bir eğitim, konaklama dahil 1600 Euro. Ya da Linguatime Maltada dil eğitimi ni 1500 Euro’ya alabilirsiniz.

  • 2-3 kişilik odalarda konaklama
  • Haftada 20 saat genel ingilizce
  • Okul kayıt ücreti ve ders materyalleri
  • Gidiş dönüş havaalanı karşılama
  • Kurs katılım sertifikası

içeriğe dahil olan hizmetler. Bunları düşünecek olursanız, Malta en uygun bütçeli seçenektir.

MALTADA ÇALIŞMA İZNİ VAR!

Maltada dil eğitimi alırken, haftada 20 saat çalışma iznine sahip olursunuz. Malta dil okulları eğitim alan öğrenciler için bir düzenleme yaptı. Bu düzenlemeye göre, 6 aylık dil kursuna giden bir öğrenci, belli bir süreden sonra yasal çalışma iznine sahip. Bu da bütçenize katkı ve daha çok sosyalleşmek demek. Bunu da Malta’da work and travel ya da work and study programları gibi düşünebilirsiniz. Hem dil eğitimi alırsınız, hem konuşma pratiği yaparsınız.

Elbette Malta küçük bir ülke. Bu ülkede iş bulmanız için girişken olmalısınız ve her işi yapabilmelisiniz. Restoranlarda, kafelerde çalışabilirsiniz. Burada iş size düşüyor. Birçok öğrenci Maltada 2-3 ay kadar bir süre çalışıyor. Böylece hem yeni bir tecrübe ediniyor, hem sosyalleşiyor. Yapacağınız masrafa karşılık, alacağınız hizmetleri artırmak sizin elinizde…

Malta Dil Okulları Vizeleri

Malta dil okulu vizeleri, Avrupa’da verilen en hızlı vizelerdendir.Hesap dökümünüz, hangi okula ve neden gittiğiniz, gidiş tarihleriniz belliyse; konaklamanız ayarlandıysa vize almak hiç de zor değildir.Yine önemli olan,  geri döneceğinizi işaret eden bir profil olacaktır. Bununla beraber sponsorunuz olan kişinin aktif çalışan olması, gidilen dil okulunun bilinen bir okul olması önemlidir malta vizesi ‘nde.

Siz de Malta’da dil eğitimi almak istiyorsanız, uzman danışmanlardan bilgi almak için Online Başvuru Formu‘nu doldurmanız yeterli!

Aşağıda uluslararası akreditasyonları bulunan, kaliteli Malta dil okulları ‘ndan bazılarını görebilirsiniz.

atlas malta dil okulları clubclass malta dil okullarıec dublin irlanda dil okulu

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top