Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları şu sıralar İngilizce öğrenmek isteyenler için en popüler seçenek. Çünkü İrlanda’da hem bütçe daha uygun hem de İrlanda çalışma vizesiyle çalışma izniniz var!

İngilizce öğrenmek konu olunca, ana dilin konuşulduğu ülkeler ilk tercihlerdir. Elbette İngiltere, Amerika gibi ülkeler de talep edilmektedir. Fakat işin gerçekçi bir kısmı var:Maliyetler ve Vize…

irlanda dil okulu
İrlanda’nın en popüler dil okullarından biri: EC Dublin

İrlanda, bir ada ülkesi.Ülkenin başkenti ve en büyük şehri Dublin’de çok fazla sayıda dil okulu var. Hem bu dil okullarının, hem konaklamaların ücretleri hem de yaşam maliyetleri, birçok ülkeye göre daha düşük. Dilokulları için düşündüğünüz İngiltere’ye göre, aynı sürede bir eğitim neredeyse %40 daha ucuz

İklimi ılıman, bazen de yağışlı olan İrlanda teknolojinin de merkezi. Google, Apple, Microsoft, Amazon gibi şirketlerin Avrupa merkezleri Dublinde bulunur.Birçok mühendislik mezunu öğrenci İrlanda dil okullarını bu sebeple de tercih ediyor

İrlandada İngilizce Kursu

İrlanda’da CES, ISE, Griffith College, Delfin English School, EC Dublin gibi popüler okullar, yüksek standartlarda hizmet vermektedir.Bu okullarda İngilizce kursunuzu kendiniz oluşturur, süresini de kendiniz belirlersiniz. 4 haftadan 25 haftaya kadar eğitim alabilirsiniz. İrlanda dil okulları ücretleri haftalık 150€ ‘dan başlar. 4 haftalık bir ingilizce kursu yaklaşık 600-650 euro civarındadır. Konaklamalar buna dahil değildir. Konaklama tercihlerinize göre (aile yanı konaklama, ev, apart, yurt) haftalık 130-200 avro arasında değişir. İrlanda’da 6 aylık bir dil okulu her şey dahil 5000-8000 € civarındadır.

İrlanda dil okulları İngilizce kurslarında haftada 20 saat, 30 saat ders alabilirsiniz. IELTS, TOEFL, PTE gibi sınavlara hazırlanabilirsiniz. Özellikle Ietls, Tofel kursları akademik eğitimle sizi çok iyi hazırlar. 6 ayda sıfırdan, orta seviyenin üzerine çıkabilirsiniz. Ana dil ingilizce olduğu için konuşarakta kendinizi geliştirirsiniz.

Neden İrlanda’da Dil Okulları?

İrlanda İngiltereye çok yakın bir Britanya ülkesi. Ülkenin ana dili İngilizce ve düzgün bir ingilzice konuşuluyor. İnsanlar sıcak kanlı.Özellikle tarihe dayalı sebeplerle, Türkiye ve Türk insanını çok seviyorlar. Ayrıca İrlandanın nüfus ihtiyacı da var, bu yüzden öğrencilere çalışma izni tanıyor.

Dublin çok hareketli, kalabalık bir şehir. Diğer şehirler Cork, Limerick daha ucuz ama daha az popüler şehirlerdir. Nüfusu Dubliden daha azdır. Dublinde ise hem eğlenip hem dilinizi geliştirirsiniz. Ayrıca alışveriş yapabilir, doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Hem bütçenize hem eğitim hedeflerinize uygun, uzun süreli dil eğitimi İrlandada mevcut.

Çalışma İzni Var!

İrlanda da 25 hafta dil kursuna gittiğiniz zaman, haftada 20 saat part-time çalışma izniniz olur. Böylece hem dilinizi pratikleştirir hem de para kazanırsınız. Kazandığınız para, İrlada’daki maliyetlerinizi azaltır. Yani konaklamanızı bedavaya getirmiş olursunuz.

25 hafta dil okulu sonrasında 8 hafta full time çalışma izni verilir. Yani 2 ay, bir irlandalı gibi tam zamanlı çalışırsınız. Bu da size gezip eğlenmek ya da para biriktirmek için güzel bir fırsat verir. Bu programı, İrlanda’da work and travel ya da work and study gibi düşünebilirsiniz.

İRLANDA DİL OKULLARI VİZELERİ

İrlanda dil okulları vize işlemleri düşünüldüğü gibi zor değildir. Hesabınızda para bulunması ve göç etme planınızın olmaması yeterlidir. Malta vizesi kadar hızlı olmasa da, vize işlemleri basittir. Maddi teminat, iyi bir niyet mektubu, gidilecek kaliteli bir dil okulu ve konaklama rezervasyonu yeterli.Elbette herkese irlanda dil okuluna gideceği için vize garantisi verilmemektedir fakat İngiltere vize onayı bakımından daha iyi bir istatistiğe sahiptir.

 

Siz de İrlanda’da dil eğitimi almak istiyorsanız, uzman danışmanlardan bilgi almak için Online Başvuru Formu‘nu doldurmanız yeterli!

Aşağıda uluslararası akreditasyonları bulunan, kaliteli İrlanda dil okulları ndan bazılarını görebilirsiniz.

ise dublin dil okullarıCes Dublin dil okulu fiyatlarıec dublin irlanda dil okuludelfin irlanda ucuz dil okullari

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top