Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

ingiltere dil okulları
İngiltere’de Dil Eğitimi Ayrıcalıklarından Faydalanın

İngiltere Dil Okulları ile ayrıca meşhur olmuş bir ülkedir. Dünya çapındaki en yaygın dil olan İngilizcenin öğrenilebileceği en doğru yer, ana dili Ingilizce olan ülkelerdir. İngiltere,Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda, İskoçya, Malta gibi ülkelerde yerel dil İngilizcedir. Bu sebeple, Türkiye’de pratik ve ana dili konuşma fırsatı bulamayan öğrenciler İngilterede dil okullarını tercih etmektedir.

 

Dil okullarında haftada 20-35 saat arası eğitim tercih edebilirsiniz. Çoğunlukla genel ingilizce (intensive) haftada 20 saattir. Dilokuluna gideceğiniz süreyi, dil seviyeniz ve hedefinize göre siz belirlersiniz. 4 haftadan 48 haftaya kadar dil okuluna gidebilirsiniz. Süre uygunluğu, bütçe ve hedeflenen dil seviyesi burada önemlidir. Örneğin intermediate seviyesi olan birinin 4 haftada advanced seviyesine ulaşması beklenmez.

İngilere dil okulları diyince akla gelen bazı popüler okullar vardır.Kaplan, EC, Embassy, CES, St. Giles, LSI, LSC gibi okullar profesyonel eğitim verdiğinden çok tercih edilir.

İngiltere Dil Okulları Maliyetleri

Ortalama aylık 460-1040 paund gibi bir ücret karşılığında 1 aylık dil eğitimi alabilirsiniz. Elbette bu gideceğiniz okula, şehre, eğitim yoğunluğuna göre değişebilir.Örneğin küçük bir şehir yerine Londra’da dil eğitimi aldığınızı düşünelim. Çok fazla okul olduğundan, fiyatlar daha da azalmakta. Ya da Leeds dil okullarında hem ucuz dil okulları vardır hem de yaşam Londraya göre daha ucuzdur.

Leeds’te 20 saat genel İngilizce seçmiş olalım ve ortalama 4 haftalık okul ücretimiz 550 pound olsun. Konaklamalarda en uygun fiyat aileyanı konaklamalardır.  Aile yanı konaklamaya haftalık 130 pound diyelim. Toplamda 100 pound kayıt, konaklama rezervasyonu ve eğitim materyalleri diyelim. Sizin kendi giderleriniz hariç toplamda 1070 pound gibi bir rakam karşımıza çıktı. Yani uygun okulları bulup, uygun konaklama ayarlanırsa, İngiltere bilindiği gibi çok maliyetli değildir!

Hangi Dil Okulu?

Bunu söylemek gerçekten zor. İngiltrede onlarca dil okulu var ve bunların her biri,gidecek öğrenciye göre değişkenlik gösterir. En popüler okullardan biri Kaplan International olmasına karşın, Kaplan ile gidip de yeterli verimi alamadığını söyleyen öğrenciler dahi vardır.Elbette iş sadece okulda değil, öğrencide bitmektedir. Her ne kadar okullar yüksek verim istatistikleri açıklansa da, her öğrenci aynı potansiyelde olmayabilir..

İngiltere Dil Okullarında vize işlemleri

Aslında bu bölüm ayrıca değinilmesi gereken bir bölüm. İngiltere vizesi kolay değildir. Öncelikle profilinizin, gerçekten dil eğitimine uygun olması lazım. Örneğin üniversiteden mezun olmuş, 3 yıl boyunca hiç çalışmamış ve banka hesabında yeterli para göstermeyen öğrenci risklidir. İngiltere vizesi için niyet mektubu yazılır ve eğitim vize başvuru niyetiniz kabul edilmezse, bu bile vize reddiyle sonuçlanabilir. Birçok varyasyonu vardır fakat kendinizden eminseniz, korkmanıza gerek yok. İngiltere’yer her yıl yüzlerce öğrenci vize almaktadır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top