Camp USA

Camp USA Kamp Amerika Nedir?

Camp USA Amerika kamp programı, çok yönlü bir kültürel değişim programıdır. Programın amacı, Amerikan kültürünün köşe taşlarından olan kampçılık sistemi ile, Amerikalılarla daha fazla iletişim kurmaktır. Amerika’da camp bir ritüeldir ve bunu başka ülkelerden öğrencilerle renklendirirler.

Kamp Amerika programında minimum katılım süreniz 9 haftadır. 9 hafta boyunca kampta 7-16 yaş grubu çocuklarla aktiviteler yaparsınız.Sürekli iletişime dayalı bir sistemi olan camp Usa programı, Work and Travela benzetilmektedir. Teknik olarak benzerdir fakat işleyiş olarak çok farklıdır.

CampUSA program ücretleri 900 dolar civarındadır. Ayrıca 160 dolar vize + 35 dolar SEVIS ücreti konsolosluğa ödenir. 500-600 dolar civarı uçak biletiniz ve 500 dolar cep harçlığınızı kendiniz ödersiniz. Hepsi beraber Camp Usa ücretleri 2000-2200 dolar aralığında olur. Toplam cebinizden çıkacak ortalama ücret 2000 dolar gibi düşünebilirsiniz.

CampUSA programı hakkında uzman danışmanlardan bilgi almak için Online Başvuru Formunu doldurmanız yeterli!

Camp usa kamp amerika danışmanlığı camp usa kamp işleri

Camp Usa ‘da Ne İŞ Yapacağım?

Amerika kamp programında kamp danışmanlığı, mutfak işleri yapabilirsiniz. Kamplarda spor, yarışmalar, kano, okçuluk, atçılık, futbol,müzik, dans, tırmanma, yürüyüş gibi birçok aktivite var.Kampa gelen çocuklar eğlenmeyi ve iletişim kurmayı sever. Siz de bu çocuklara kamp abiliği, ablalığı yaparsınız. Beraber basketbol da oynarsınız, boyama da yaparsınız. Kamplarda aşçılık, aşçı yardımcılığı da yapabilirisiniz. Ücretleri aynıdır.

Yemek ve Konaklama Ücretsiz!

Camp USA programında kamp danışmanlarına yeme-içme ücretsiz verilmektedir. Diğer kamp öğrencileri ve danışmanlarıyla birlikte yersiniz. Ayrıca campusa öğrencileri,kampların içindeki prefabrik yurtlarda kalırlar. Ücretsiz konaklama yine Camp USA öğrencilerine kesinlikle sağlanmaktadır. Bu hem arkadaşlarınızla kaynaşmanızı, hem de para biriktirmenizi sağlar.9 haftalık bir programda konaklamaya ödeyeceğiniz 900-1000 dolar civarı bir para cebinizde kalır.

Program bitiminde maaş ödemesi

Camp programı bittiğinde, örneğin 9 haftalık bir program için yaklaşık 1500-1700 dolar civarında bir ödeme yapılır. Bu sizin programın sonunda elinizde kalan paradır. Yeme-içme ve konaklamaya para ödemediğinizi düşünürsek, güzel bir birikimle iyi bir travel yapabilirsiniz. Camp America aslında workand traveldan  çok daha ucuzdur. Ayrıca programı 12 haftaya kadar uzatabilirsiniz yani toplamda elinize 2200-2400 dolar civarı para kalabilir. Kamp yönetimi Campusa saatlik ücretleri üzerinden hesaplayıp toplu bir ödeme yapar. Saatlik ücreti haftalık olarak ödemez.

Çalış ve Gez! Camp Usa Kamp Amerika sonrası 1 ay tatil!

Camp USA programında kamp işinizi tamamladıktan sonra 1 ay travel hakkınız var. Trevelınızı istediğiniz yerde yapabilirsiniz.En fazla 3 ay kampta çalıştıktan sonra 1 aya kadar Amerikayı gezebilirsiniz.

Gidebileceğiniz kamplar American Camp Association (ACA) akredite kamplarıdır. Tamamen güvenlidir ve kalabalıktır. Amerikan dışişleri bakanlığı department of state tarafından onaylı, resmi ve yasal bir programdır

american camp association aca

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top